WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI- STOP TRANSPORTOWI ZWIERZĄT

13 WRZEŚNIA W KATOWICACH NA ULICY STAWOWEJ ODBĘDZIE SIĘ AKCJA PROTESTACYJNA PRZECIWKO TRANSPORTOWI ZWIERZĄT! 

 

 

 

 

 

 

Transport młodych zwierząt 

Wyczerpane zwierzęta ciągnięte za szyje, szarpane za nogi i głodzone. Każdego roku z Polski do Włoch transportuje się ponad 22.000 tysiące jagniąt. Wśród nich wiele nieodsadzonych, czyli takich, które powinny jeszcze spożywać mleko matki i nie są przyzwyczajone, ani przystosowane do innego pokarmu. To bardzo młode, nie w pełni samodzielne zwierzęta.
Polska jest także trzecim w Europie największym eksporterem nieodsadzonych cieląt. To młode, niedawno urodzone cielaki. Według najnowszego raportu organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt obecnie obowiązujące regulacje są systematycznie łamane. Z Polski wysyłane są transporty bardzo młodych zwierząt, które pokonują nawet 1500 kilometrów.
Tak długie transporty to dla tych młodych zwierząt szczególne cierpienie, dlatego domagamy się zmiany ograniczenia długości transportu do maksymalnie 8 godzin!

Wyniki śledztwa

Wniosek jest jasny – niemożliwe jest zapewnienie odpowiednich warunków młodym zwierzętom, jeśli transport trwa ponad 8 godzin.
Podczas transportu:
  • w zależności od pory roku zwierzęta cierpią na ekstremalne chłody albo wysokie temperatury,
  • ciężarówki nie są wyposażone w system pojenia odpowiedni dla młodych cieląt i jagniąt, które powinny pić mleko albo jego substytut,
  • zwierzęta nie są karmione w czasie przerwy,
  • zdarza się, że zwierzęta nie mają wystarczającej ilości miejsca – ściany są zbyt niskie, a zwierzęta nie potrafią położyć się, by odpocząć. Dzieje się tak, ponieważ cielęta są załadowane na 3 poziomach, a jagnięta na 4,
  • zwierzęta są brutalnie traktowane przez pracowników firm przewozowych ciągnięte za uszy i ogon i szturchane kijami,
  • zwierzęta, i tak słabe, chorują albo doznają zranień; najsłabsze umierają podczas jazdy albo w pierwszych dniach po dotarciu do miejsca tuczu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami są sytuacje, gdy młode zwierzęta można przewozić 9 godzin, a po godzinie przerwy kolejne 9 godzin. Uważamy jednak, że technicznie niemożliwe jest spełnienie warunków, które na to pozwalają.
Dlatego domagamy się ograniczenia maksymalnego czasu transportu do 8 godzin! Napisz do ministra Jurgiela, aby pochylił się nad losem najmłodszych i najbardziej wrażliwych zwierząt i poparł zmianę przepisów dla całej UE.



Źródło: CIWF POLSKA
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz